Inwestycyjna wiosna w Strefie. Grono przedsiębiorców się powiększa!

Autor: Kinga Maślanka / 4 kwietnia 2019 / Brześć

Inwestycyjna wiosna w Strefie. Grono przedsiębiorców się powiększa!

Brzeska Strefa podsumowała pierwszy kwartał 2019 r. Początek roku wiąże się z dalszym rozwojem terenów inwestycyjnych.Grono przedsiębiorców, którzy zaufali marce systematycznie się powiększa.

W przeciągu ostatnich miesięcy zakończone zostały dwie transakcję kupna- sprzedaży. Kolejne rozmowy trwają.

W ostatnich dniach transakcje kupna sfinalizowała dynamicznie rozwijająca się firma budowlana TreBud! Zgodnie z przyjętym harmonogramem już we wrześniu rozpoczną się prace związane z realizacją inwestycji. W ramach prowadzonych prac powstanie tam biurowiec oraz hale magazynowe i produkcyjne.W przyszłym roku firma przeprowadzi się do nowej siedziby.

Jestem głęboko przekonany, że tereny Brzeskiej Strefy Gospodarczej to nie tylko szansa na rozwój dla inwestorów. To również okazja na wzmocnienie oraz zaktywizowanie rozwoju lokalnej gospodarki mówi burmistrz Tomasz ChymkowskiW związku z dynamiką rozwoju Strefy w najbliższym czasie zadbamy również o rozwiązanie problemów mieszkaniowych na terenie gminy, jak również stworzenie dogodnych warunków dla nowych mieszkańców, poprzez rozwój budownictw jedno – jak i wielorodzinnego. Strefa daje nowe możliwości w zakresie wzrostu dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a tym samym realizacji nowych inwestycji infrastrukturalnych, społecznych, kulturalnych i sportowych w gminie.

Zaangażowanie nowych podmiotów gospodarczych to dowód na to, że podejmowane działania przynoszą rezultaty. Brzeska Strefa staje się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą, wpływającą nie tylko na rozwój gminy i regionu. Wzmacnia się lokalna gospodarka, wzmacnia się pozycja miasta na gospodarczej mapie kraju. Jeżeli działania związane ze sprzedażą terenów inwestycyjnych odbywać się będą zgodnie z zakładanym harmonogramem , już wkrótce będziemy mogli poinformować o finalizacji kolejnych projektów i nowych Inwestorach na terenie gminy.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)