Inwestycja za 500 mln, kilkaset miejsc pracy, wspólne działania na rzecz mieszkańców. LPP rozwija współpracę z samorządem Brześcia Kujawskiego.

Autor: Kinga Maślanka / 22 maja 2019 / Brześć

Inwestycja za 500 mln, kilkaset miejsc pracy, wspólne działania na rzecz mieszkańców. LPP rozwija współpracę z samorządem Brześcia Kujawskiego.

LPP inwestuje 500 mln zł w budowę Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim i rozwija współpracę z samorządem.Władze Brześcia zdały egzamin na piątkę – twierdzi Jacek Kujawa, wiceprezes LPP logistyki i IT.

21 maja br. przedstawiciele lokalnych władz, edukacji, kultury oraz mediów woj. kujawsko-pomorskiego, mieli okazję poznać firmę LPP od środka i zwiedzić Centrum Dystrybucyjne LPP w Pruszczu Gdańskim. Goście mogli zobaczyć jak na co dzień pracuje jedno z największych i najnowocześniejszych centrów dystrybucyjnych odzieży w Europie Środkowo Wschodniej.

Podczas spotkania podpisano list intencyjny, w ramach którego Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim i LPP deklarują podejmowanie wspólnych działań na rzecz mieszkańców gminy oraz chęć wzmacniania dobrych relacji między LPP jako inwestorem zaangażowanym w rozwój gminy oraz miastem i gminą Brześć Kujawski. Partnerska współpraca między stronami obejmować będzie w szczególności obszary o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym.

Polski producent odzieży zamierza uruchomić nowe Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim w pierwszej połowie 2022 roku. Już w przyszłym roku rozpocznie się wieloetapowy proces rekrutacji pracowników. Równolegle do postępujących prac projektowych LPP angażuje się w rozwój lokalny i wzmacnia współpracę z samorządem Brześcia Kujawskiego. W ramach partnerstwa inwestor z Pomorza wesprze inicjatywy sportowe i program edukacyjny skierowany do najmłodszych mieszkańców gminy.

Przed nami ważny etap inwestycji w Brześciu Kujawskim – wykonanie koncepcji wielobranżowej obiektu, czyli takiej, która pozwoli na określenie założeń projektu pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i technicznym. Jesteśmy na etapie wyboru architektów oraz równolegle projektanta i dostawcy technologii logistycznej. Zależy nam na tym, aby oba projekty – architektoniczny i technologiczny – były wykonane w kooperacji, co pozwoli na zaprojektowanie obiektu dopasowanego do potrzeb LPP, gdzie na co dzień wykorzystywane będą zaawansowane technologie i zapewnione najwyższe standardy pracy i bezpieczeństwa. komentuje Jacek Kujawa, wiceprezes LPP logistyki i IT.

Zgodnie z planem koncepcja Centrum w Brześciu Kujawskim ma powstać do końca tego roku. W pierwszej połowie 2020 roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację i rozpocznie się etap budowy. Finał prac budowlanych i rozpoczęcie montażu technologii logistycznej planowane są na pierwszą połowę 2021 roku. Końcowym etapem będzie uruchomienie technologii logistycznej, co potrwa około roku. Pierwsze wysyłki z produktami LPP ruszą z Brześcia Kujawskiego w świat w pierwszej połowie 2022 roku.

Harmonogram inwestycji w Brześciu Kujawskim

II kwartał 2019 – rozpoczęcie prac nad wielobranżową koncepcją architektoniczną

IV kwartał 2019 – zakończenie prac projektowych

I kwartał 2020 – ogłoszenie przetargu na realizacje

II kwartał 2020 – rozpoczęcie prac budowlanych

I kwartał 2021 – zakończenie prac budowlanych i rozpoczęcie montażu technologii logistycznej

I kwartał 2022 – uruchomienie technologii logistycznej i otwarcie Centrum Dystrybucyjnego

Inwestycja o wartości ok. 500 mln zł pozwoli na powiększenie obecnej powierzchni magazynowej LPP o 100 tys. m2. Z nowego Centrum Dystrybucyjnego do salonów LPP na całym świecie tygodniowo wysyłanych będzie nawet 10 mln ubrań i akcesoriów.

Do obsługi logistycznej sieci sklepów w Polsce i za granicą polski producent zamierza zatrudnić kilkaset osób. Firma szukać będzie m.in.: pracowników magazynowych, specjalistów utrzymania ruchu, pracowników logistyki, inżynierów i menedżerów. Wieloetapowy proces rekrutacji rozpocznie się w 2020 r.

Jako firma odpowiedzialna za pracowników i przyszłe pokolenia chcemy być obecni w Brześciu Kujawskim nie tylko jako inwestor tworzący kilkaset miejsc pracy, ale także jako dobry sąsiad. Dlatego podpisaliśmy z gminą Brześć Kujawski list intencyjny, w którym zadeklarowaliśmy chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz mieszkańców i gminy, w szczególności w obszarach o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z władzami Brześcia Kujawskiego będziemy mogli wesprzeć rozwój lokalny, zachęcać mieszkańców do aktywności sportowych i edukować dzieci i młodzież – komentuje Przemysław Lutkiewicz, wiceprezes LPP ds. finansowych.

Inauguracją programu społecznego LPP pod nazwą „Brześć Kujawski w Centrum Uwagi” będzie wsparcie tegorocznej edycji Memoriału im. Czesława Wasielewskiego organizowanego przez Gminny Klub Sportowy Łokietek i udział w biegu pracowników firmy z drużyny LPP Team. Ponadto, w ramach długofalowego partnerstwa z Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, w roku szkolnym 2019/2020 zostanie zainicjowany program edukacyjny. Uczniowie szkół podstawowych na terenie gminy będą mogli wziąć udział w zajęciach z języka angielskiego.

Już od najbliższego roku szkolnego we współpracy z LPP zainicjujemy program edukacyjny, który pomoże w rozwijaniu kompetencji językowych dzieci i młodzieży z naszej gminy. Wierzę, że nasze partnerstwo w ramach programu „Brześć w Centrum Uwagi” będzie miało charakter długofalowy i wpłynie pozytywnie na życie mieszkańców. Cieszę się, że do grona inwestorów działających na terenie Brześcia dołączyła firma, dla której ważne są wartości rodzinne i która chętnie angażuje się w rozwój lokalnykomentuje Tomasz Chymkowski, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

O tym, jak zaangażowanie inwestora przekłada się na rozwój lokalnej społeczności i przedsiębiorczości, mogli się już przekonać mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, gdzie ponad dekadę temu LPP stworzyło swoje Centrum Dystrybucyjne – dziś jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie Pruszcz Gdański znajduje się w czołówce najbardziej atrakcyjnych miejsc inwestycyjnych w województwie pomorskim. Na przestrzeni ostatnich 10 lat w regionie odnotowano również znaczący spadek bezrobocia. W związku z dynamicznym rozwojem i planowaną dalszą ekspansją zagraniczną, polski producent podjął decyzję o kolejnej inwestycji na skalę Pruszcza Gdańskiego i budowie nowoczesnego Centrum Dystrybucyjnego na terenie gminy Brześć Kujawski. Tego typu obiekty pełnią kluczową funkcję w globalnej sieci zaopatrzenia i dystrybucji LPP.

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 24 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1760 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 oraz sklepy on-line w 12 krajach Europy. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 200 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.

K.M.

 

 

 

Skomentuj ten wpis!Pawel

4 miesiące temu

Ściągniecie do regionu takiej inwestycji do spory sukces. Kilkaset miejsc pracy, a ta liczba być może za jakiś czas wzrośnie, bo LPP ciągle się rozwija i bardzo możliwe, że za te kilka lat zapotrzebowanie będzie mieć jeszcze większe.

bzzz

4 miesiące temu

Z tej mąki na pewno będzie dobry chleb.

nemo

4 miesiące temu

Fajnie że wraz z inwestycją, spółka chce współpracować z samorządem co może przynieśc jeszcze więcej pozytywów.

Zbyszek

4 miesiące temu

Firma już zapowiada współpracę z samorządem w kształceniu młodzieży, duży plus za to.

Migon

4 miesiące temu

Pozazdrościć, władze wykonały świetną robotę, już teraz będą mieć korzyści ze współpracy z LPP nie tylko dzięki ogromnej inwestycji i setką miejsc pracy.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)