Inwestycja warta 6 mln zł poprawi warunki pracy włocławskiej Policji [Foto, video].

Autor: Kinga Maślanka / 19 grudnia 2018 / Bez kategorii / Wiadomości

Inwestycja warta 6 mln zł poprawi warunki pracy włocławskiej Policji [Foto, video].

18 grudnia miało miejsce uroczyste oddanie do użytku włocławskim funkcjonariuszom i pracownikom Policji zmodernizowanego budynku biurowo-magazynowego mieszczącego się przy ulicy Okrężnej 25 we Włocławku.

W uroczystościach oprócz kadry kierowniczej, funkcjonariuszy i pracowników włocławskiej komendy udział wzięli min: Poseł Joanna Borowiak, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała,  Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, przedstawiciel Starosty Powiatu Włocławskiego Piotr Krygier, a także przedstawiciele służb i instytucji na co dzień współpracujących z włocławską Policją.

Po okolicznościowych przemówieniach i poświęceniu obiektu przez kapelana włocławskiej Policji ks. Sebastiana Osińskiego wszyscy goście mieli możliwość obejrzenia zmodernizowanego budynku od środka. Termomodernizacja i remont siedziby ma przede wszystkim poprawić warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników tej jednostki.

W budynku mieszczą się pomieszczenia biurowe i socjalne dla funkcjonariuszy i pracowników Policji ruchu drogowego, patrolowo-interwencyjnego i administracyjno-gospodarczego. Natomiast na parterze swoje biura, z oddzielnym wejściem, ma Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.    

Mikołaj Bogdanowicz wojewoda :Cieszymy się bardzo, że ta inwestycja warta 6 mln zł znalazła się w priorytetach i, że to właśnie we Włocławku oddajemy zmodernizowany budynek KMP,  z którego korzystać będzie 150  funkcjonariuszy  włocławskiej komendy. 

Termomodernizacja budynku „E” realizowana była w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji na lata 2017-2020 oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2010-2020. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 6 076 306 złotych.

Uroczyste otwarcie zmodernizowanej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku (ul. Okrężna 25).

Opublikowany przez TuWloclawek.pl Wtorek, 18 grudnia 2018

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)