Imprez sportowo- rekreacyjnych w Brześciu Kujawskim nie zabraknie! Co będzie się działo?

Autor: Kinga Maślanka / 23 kwietnia 2019 / Brześć

Imprez sportowo- rekreacyjnych w Brześciu Kujawskim nie zabraknie! Co będzie się działo?

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, Gminny Klub Sportowy „Łokietek”, we współpracy z Urzędem Miejskim w Brześciu Kujawskim, przygotowują dla mieszkańców gminy i przyjezdnych gości szereg wydarzeń o charakterze sportowo- rekreacyjnym.

Na mapie imprez sportowych tradycyjnie pojawi się Memoriał im. Czesława Wasielewskiego, czyli biegi dla dzieci i bieg uliczny na dystansie 10 km oraz Turniej Miast Królewskich w Boksie, który w tym roku świętuje okrągłe – 20. urodziny. Nie lada gratką, szczególnie dla miłośników dwóch kółek, będzie II Turystyczny Rajd Motocyklowy „Łokietka”. Nie zabraknie również wydarzeń dedykowanych najmłodszym sportowcom.

W ostatni weekend maja odbędzie się jedna z największych imprez biegowych na terenie powiatu włocławskiego, czyli VI Memoriał im. Czesława Wasielewskiego. Już 25 maja biegacze z całej Polski spotkają się na starcie, by pokonać niełatwą, 10-kilometrową trasę pomiędzy stadionami w Lubrańcu i Brześciu Kujawskim. Tradycyjnie biegowi głównemu towarzyszyć będą Biegi Memoriałowe dla Dzieci i Młodzieży do 16 roku życia, które odbędą się na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim. Regulamin i zapisy dostępne na stronie: www.memorial.brzesckujawski.pl. Wydarzenie po raz kolejny zostało zakwalifikowane do cyklu biegów Grand Prix Województwa-Kujawsko Pomorskiego.

15 czerwca ze Stadionu Miejskiego w Brześciu Kujawskim wyruszy II Turystyczny Motocyklowy Rajd „Łokietka”. Organizatorem rajdu jest Automobilklub Włocławski Moto-Rajd, który zaprosił do współpracy Gminny Klub Sportowy „Łokietek”. Impreza ma charakter turystyczno-sprawnościowy. Ciekawym punktem na mapie rajdu będzie wykorzystanie przez organizatorów terenu po byłej kopalni na Guźlinie, co z pewnością bardzo uatrakcyjni to wydarzenie. Więcej informacji na stronie www.rajdlokietka.pl.

Pierwszy weekend wakacji obfitował będzie w równie ciekawe wydarzenia sportowe i rekreacyjne. W sobotę 22 czerwca, na Skwerze Miejskim w Brześciu Kujawskim odbędzie się jubileuszowy, XX Turniej Miast Królewskich w Boksie. Turnieje bokserskie zajmują stałe miejsce w kalendarzu cyklicznych imprez sportowych, odbywających się na terenie gminy. Przez wszystkie lata, kiedy organizowany był turniej, Gród Łokietka odwiedzali sportowcy z różnych klubów, zarówno z Polski, jak i zagranicy. W ramach turnieju organizator przewidział rywalizację sportową w walkach bokserskich, które będą się odbywały w kilku klasyfikacjach: młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec, senior. Jubileusz będzie okazją do podziękowania wszystkim, którzy przez lata współtworzyli wydarzenie.

Z kolei w niedzielę, 23 czerwca na Stadionie Miejskim w Brześciu Kujawskim po raz pierwszy odbędzie się „Piknik Łokietka” – impreza rekreacyjna dla zawodników Klubu, rodziców oraz wszystkich mieszkańców. Piknik będzie okazją do podsumowania półrocza pracy w Klubie, podziękowania zawodnikom wszystkich sekcji oraz zaprezentowania oferty Klubu dzieciom i rodzicom, chcącym dołączyć do „Rodziny Łokietka”.Aktualności oraz oferta Klubu na stronie: www.gkslokietek.brzesckujawski.pl

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)