Hala OSiR powinna być wyłączona z użytkowania- radni PiS wnioskują o kontrolę obiektu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Autor: Kinga Maślanka / 13 sierpnia 2018 / Bez kategorii / Tylko TU

Hala OSiR powinna być wyłączona z użytkowania- radni PiS wnioskują o kontrolę obiektu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Radni Prawa i Sprawiedliwości Janusz Dębczyński i Krzysztof Kowalski  zorganizowali briefing prasowy- miejscem spotkania z mediami była hala OSiR, która w opinii radnych na dzień dzisiejszy powinna być wyłączona z użytkowania, ponieważ zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców.

Radni w związku z zaistniałą sytuacją i wątpliwościami czy remont hali został wykonany zgodnie  ze sztuką budowlaną wystąpili z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, aby ta instytucja przeprowadziła kontrolę inwestycji oddanej w styczniu tego roku.

Przypomnijmy kilka dni temu z obiektu, który został oddany po gruntownym remoncie w styczniu tego roku ( koszt remontu około 10 mln) zaczęły odpadać elementy elewacyjne.(foto: 7 sierpnia) http://tu.wloclawek.pl/elewacja-wyremontowanej-hali-osir-odpada-remont-sukcesu-czy-porazki/Od jakiegoś czasu w związku z odpadającymi panelami wokół  hali postawione są barierki . I co dalej ? Konkretnej naprawy jak na razie nie widać, natomiast można zobaczyć brak kolejnych paneli (foto: 13 sierpnia).

Janusz Dębczyński PiS: To już nie jest farsa czy tragifarsa- to jest to po prostu dramat, który zagraża zdrowiu i życiu naszych mieszkańców. Jak widać prezydent Wojtkowski nie czuje wielu spraw, również tych związanych z obiektami, które mają służyć ludziom. Hala OSiR powinna być w takim stanie jak widać na dzień dzisiejszy -wyłączona z użytkowania. Prezydent Marek Wojtkowski  i dyrektor OSiR Andrzej Walczak mieli czas, aby odnieść się do tej fuszerki- jednak do dziś tego nie zrobiono. Nie chcemy, żeby publiczne pieniądze były w ten sposób marnotrawione tylko, żeby były w sposób należyty wykorzystywane dla dobra naszych mieszkańców.

Podczas briefingu został również poruszony temat , o którym od jakiegoś czasu można usłyszeć, a mianowicie zmiana materiału elewacyjnego.

Janusz Dębczyński : Oczekujemy gruntownych wyjaśnień – Czy nie nastąpiły jakieś zmiany dotyczące istotnych warunków zamówienia? Czy użyto właściwego materiału, który był w projekcie? Dochodziły do nas sygnały, iż płyty którymi jest wyłożona elewacja, są zupełnie inne i dużo tańsze niż te, które pierwotnie były w SIWZ.

Jak mówią radni ewentualna zmiana materiału może oznaczać tylko jedno – wykonawca zyskał finansowo na tym rozwiązaniu, a miasto niestety nie…

Krzysztof  Kowalski PiS : Apel, który jest skierowany do  Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest jak najbardziej zasadny. Podejrzewamy, że obiekt  nie tylko na zewnątrz, ale i w  środku może zagrażać  osobom przebywającym w środku. Mamy podejrzenia , że prace na tym obiekcie nie do końca zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną.

Janusz Dębczyński : Mamy wątpliwości czy pod nadzorem prezydenta usterki w środku hali min. falujący parkiet, krzywy kosz, odpadający tynk , ruchome balustrady zostały usunięte. To jest zbyt poważna sprawa , żeby przechodzić nad tym wszystkim co widać na obiekcie OSiR do porządku dziennego i wierzyć na słowo prezydentowi- który jak wiemy obiecuje różne rzeczy , a słowa najczęściej nie dotrzymuje.

Jakie kroki podejmie Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego? Do sprawy remontu hali OSiR będziemy wracać.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)