Grupa SPEED zatrzymała kolejne prawa jazdy na 3-miesiące.

Autor: Kinga Maślanka / 17 listopada 2020 / Wiadomości

Grupa SPEED zatrzymała kolejne prawa jazdy na 3-miesiące.

Policjanci z grupy SPEED działający na drodze krajowej 62 w granicach działania komendy włocławskiej zatrzymali trzy prawa jazdy na okres 3-miesięcy. Powodem interwencji mundurowych była zbyt szybka jazda w obszarze zabudowanym, a każdy z kierowców jechał o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące go przepisy ruchu drogowego.

16 listopada podczas służby mundurowi z grupy SPEED skupili swoje działania na drodze K-62, która przebiega przez powiat włocławski i miasto Włocławek. Szczególną uwagę zwracali na wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. To właśnie niestosowanie się do ograniczeń prędkości jest jednym z powodów poważnych zdarzeń drogowych. O skuteczności grupy przekonało się trzech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h więcej niż obowiązujące tam ograniczenia.

W dwóch przypadkach kontroli prędkości dokonali policjanci w m. Skoki Duże (gm. Włocławek) około godziny 9. Pierwszy wpadł 49-latek jadący vw, u którego zmierzona prędkość przez funkcjonariuszy wykazała 101 km/h. Natomiast chwilę później w tym samym miejscu kolejny kierowca podróżował swoim pojazdem zbyt szybko. Kontrola prędkości mazdy kierowanej przez 24 latka pokazała, że jechał on 113 km/h. W obu przypadkach kierowcy powinni poruszać się z maksymalną prędkością do 50 km/h – informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Natomiast po godzinie 12.00 na terenie Włocławka policjanci zobaczyli na Alei Kazimierza Wielkiego zbyt szybko jadące auto osobowe.

Pomiar prędkości pojazdu w rejonie oznakowanego przejazdu dla rowerów wykazał, że 29-latka jechała vw z prędkością 97 km/h. W tym miejscu obowiązywało ją ograniczenie prędkości do 40 km/h st. sierż. Tomasz Tomaszewski

Kierowcom, którzy jechali zbyt szybko w obszarze zabudowanym policjanci z grupy SPEED zatrzymali na okres 3-miesiecy prawa jazdy i ukarali ich mandatami oraz punktami karnymi.

.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)