Elewacja wyremontowanej hali OSiR odpada. Remont sukcesu czy porażki?

Autor: Kinga Maślanka / 7 sierpnia 2018 / Tylko TU

Elewacja wyremontowanej hali OSiR odpada. Remont sukcesu czy porażki?

W styczniu 2018 roku zakończył się remont hali widowiskowo- sportowej we Włocławku. Koszt inwestycji około 10 milionów złotych.

W marcu było tak: falujący parkiet, krzywy kosz, odpadający tynk , ruchome balustrady min. takie usterki, można było zobaczyć w reportażu wyemitowanym przez  jedną z lokalnych telewizji.

Na dzień dzisiejszy 7 sierpnia jest tak: z elewacji budynku odpadają elementy -chyba trochę za wcześnie jak na tak świeżą inwestycję?

Z informacji moich wynika, że elewacja była zamieniona. Inna była w pierwotnym projekcie, a inna w końcowym. To może oznaczać tylko, że wykonawca zyskał finansowo na tym rozwiązaniu, a miasto niestety nie. Tego typu sytuacje są – myślę – niedopuszczalne i nie powinny mieć miejsca (wypowiedź z 23 marca br.jednego z radnych w kwestii remontu hali OSiR) 

Od kilku dni w związku z  odpadającymi panelami wokół  hali postawione są barierki .Powodem może być zamieniona elewacja, jak skomentował radny?

„Wykonanie tego obiektu można traktować bardziej w kategoriach sukcesu, niż porażki” – mówił  o remoncie hali OSiR Janusz Kapuściński z firmy Molewski  (WYKONAWCA) podczas konferencji prasowej w marcu 

Jak na razie panele na „obiekcie na miarę sukcesu” odpadają nad wejściem głównym do hali, ale patrząc na wykonanie ich z boku budynku – może być to tylko kwestą czasu -kiedy te również zmienią swoje położenie.

Podczas marcowej konferencji prasowej przedstawiciele ratusza, a także wykonawcy odpierali zarzuty, że remont okazał się fuszerką. Sukcesem raczej też tego remontu nazwać nie można. Modernizacją obiektu interesowało się również  CBA – w kwietniu br. wpłynęło do ratusza pismo z CBA, które w toku postępowania sprawdzającego zwróciło się o przygotowanie dokumentacji dotyczącej robót na obiekcie OSiR.

Kinga Maślanka

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)