Pierwszy dyżur prezydenta w 2018 roku w Kawiarence Obywatelskiej.Jak przebiegał?

Autor: Kinga Maślanka / 3 stycznia 2018 / Wiadomości

Pierwszy dyżur prezydenta w 2018 roku w Kawiarence Obywatelskiej.Jak przebiegał?

3 stycznia 2018 r. (środa) w godzinach 12.00 -13.30  w Kawiarence Obywatelskiej przy ulicy 3 Maja 9 odbył  się dyżur  prezydenta Marka Wojtkowskiego. Spotkanie miało charakter otwarty,dzięki czemu każdy mieszkaniec mógł przyjść,aby porozmawiać z włodarzem miasta.

Z prezydentem Markiem Wojtkowskim rozmawiał podczas  środowego dyżuru Adam Opłatkowski.

 

Adam Opłatkowski : Panie Prezydencie, z jakimi problemami przychodzili dziś do Pana mieszkańcy Włocławka?

Prezydent Marek Wojtkowski :Najczęściej problemy dotyczą funkcjonowania Śródmieścia. Nie ukrywam,że jest też problem z przydziałem mieszkań. Od początku stycznia zawsze ukazują się listy przydziału i oczywiście mieszkańcy przychodzą,składają swoje odwołania,próbują także wpłynąć na decyzję, na co ja niestety wpływu nie mam – od tego jest społeczna komisja mieszkaniowa,więc nie chcę też brać na siebie odpowiedzialności w tej kwestii. Pojawia się również dużo spraw dotyczących porządku i bezpieczeństwa – jak Pan widzi – wszystko zostało dziś odnotowane i zostanie przekazane służbom do realizacji.W końcu spotkania w Kawiarence są po to,aby rozmawiać z mieszkańcami i wspólnie rozwiązywać problemy.

A.O: Czy dziś lub na poprzednich spotkaniach pojawił się problem, który zapadł Panu najbardziej w pamięci ?

M.W: Zazwyczaj są to bardziej sprawy przyziemne,ale na przykład dziś pojawiła się ważna sprawa dla mnie – dotycząca nieruchomości przy ulicy Brzeskiej 1/3. Jest o tyle ważna,że my – jako miasto – chcielibyśmy tą nieruchomość przejąć.Co prawda stan prawny nie jest jeszcze uregulowany,a właściciele są nieznani. Nieruchomość właściwie została już wyłączona z eksploatacji, niszczeje i jest kiepską wizytówką miasta.Jest oczywiście pomysł jak ją zagospodarować,lecz póki co mamy związane ręce. Mam nadzieję,że w przeciągu kilku miesięcy tę nieruchomość miasto przejmie – wówczas mielibyśmy realne możliwości gospodarowania tej przestrzeni.

A.O: Czy dziś pojawiło się dużo mieszkańców chętnych do rozmowy z Panem?

M.W: Zawsze pojawia się dużo osób – ciężko mi teraz policzyć, ale na każdym tego rodzaju spotkaniu przyjmuję około dwudziestu mieszkańców – generalnie wszystkich,którzy albo się zapisują,a nawet jeśli ktoś jest nie zapisany również nie ma problemu. Spotkania w Kawiarence mają charakter otwarty, spotykam się,rozmawiam i staram reagować na różne problemy.

Tekst i zdjęcia: Adam Opłatkowski

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)