Dwa wypadki śmiertelne w weekend na włocławskich drogach.

Autor: Kinga Maślanka / 9 września 2019 / Wiadomości

Dwa wypadki śmiertelne w weekend na włocławskich drogach.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności tragicznych wypadków drogowych, do których doszło na terenie miasta i powiatu w miniony weekend. Śmierć poniosło w nich dwoje niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę 7 września  po godz.12.00 dyżurny włocławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Królewieckiej w centrum miasta. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż kierująca oplem zafira 44-latka jadąc od ulicy Stodólnej w kierunku ulicy Chopina, potrąciła starszego mężczyznę przechodzącego po przejściu dla pieszych. 82-latek został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala, gdzie pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł. Sekcja zwłok wykaże przyczynę śmierci mężczyzny. 44-letniej mieszkance Włocławka mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, iż kobieta była trzeźwa. Postępowanie prowadzone jest w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do następnego tragicznego wypadku doszło w niedzielę 8 września około godziny 13.00 w miejscowości Wola Nakonowska (gm. Choceń). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem 46-latek z gminy Kowal uderzył w rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku.

Podczas gdy pomocy poszkodowanemu udzielali świadkowie, kierujący mercedesem oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko odnaleźli 46-latka w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, iż mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do sprawy mundurowi zatrzymali zarówno jego, jak i 22-letnią pasażerkę auta, która także była nietrzeźwa. Kierującego rowerem 54-latka z obrażeniami ciała zabrała do szpitala karetka pogotowia. Niestety mieszkaniec gminy Kowal zmarł w szpitalu. Kierujący mercedesem odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, za który grozić może do 12 lat pozbawienia wolności-informuje st. sierż Anita Szefler-Ciupińska

Policjanci apelują o rozwagę, zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy i nie wsiadanie „za kółko” po spożywaniu alkoholu.

K.M.

Skomentuj ten wpis!pawelsandacz

3 miesiące temu

Co tu komentować. Tylko jeden wniosek. Zmiana prawa!!! Za wypadek śmiertelny spowodowany po pijaku BEZWZGLĘDNE DOŻYWOCIE. Każdy inny wypadek pod wpływem minimum 25 lat odwyku w odosobnienia!!!

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)