Delfin wart 15,5 mln złotych…za chwilę napełni się wodą [foto, video].

Autor: Kinga Maślanka / 28 grudnia 2018 / Tylko TU

Delfin wart 15,5 mln złotych…za chwilę napełni się wodą [foto, video].

Inwestycja warta 15,5 mln złotych praktycznie zakończona- pozostały tylko odbiory i wszystko wskazuje na to, że podczas zimowych ferii 2019 we Włocławu będą już funkcjonować dwie miejskie pływalnie.

Inwestycja nie do końca przebiegała wzorcowo…

Przypomnijmy, czerwiec 2016 roku kryta pływalnia Delfn zostaje zamknięta. Powód- remont, który miał się rozpocząć tuż po wakacjach 2016 roku. Okazało się jednak, że jest  „lekki poślizg”(min. projektant nie wywiązał się z  zadania- przyp.red) i ostatecznie prace ruszyły w 2017 roku.

W sierpniu 2018 roku basen miał już służyć mieszkańcom, ale ostatecznie ten termin „nie wypalił”.

Dziś tj. 28 grudnia prezydent Włocławka zaprosił przedstawicieli redakcji do zwiedzenia basenu „Delfin” po przebudowie.

Prezydent Marek Wojtkowski: Wokół basenu narosło wiele mitów. Nie ukrywamy, że była to niezwykle trudna dla miasta, ale i dla wykonawcy inwestycja z różnych względów.Ta modernizacja przedłużyła się w czasie, ale właściwie wszystko jest  już gotowe.Trwają już tylko odbiory i właściwie za chwilę zostanie wpuszczona woda do dużej niecki.

Jeszcze przewodniczący rady miasta, ale od 2 stycznia 2019 roku już pierwszy zastępca prezydenta, Krzysztof Kukucki , zapytany jak ocenia obiekt, o którego remont pytał praktycznie podczas każdej sesji ,mówi:

Krzysztof Kukucki: Ciężko cokolwiek na razie powiedzieć. Najważniejsze, że dobiegamy do końca całej tej przebuowy. Mieszkańcy doskonale wiedzą, że chyba nie było sesji rady miasta poprzedniej kadencji podczas , której bym o ten obiekt nie pytał. Jak bardzo jest potrzebny włocławianom basen Delfin świadczą liczne interwencje ,które składali w trakcie dyżurów radnych . Mam nadzieję, że już podczas ferii zimowych mieszkańcy Włocławka będą mogli korzystać z  pływalni.

Kinga Maślanka

 

Kryta pływalnia Delfin po remoncie…

Opublikowany przez TuWloclawek.pl Piątek, 28 grudnia 2018

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)