Cykliści na kujawskim szlaku Kazimierza III Wielkiego.

Autor: Kinga Maślanka / 21 czerwca 2019 / Sport

Cykliści na kujawskim szlaku Kazimierza III Wielkiego.

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca urocze zakątki gminy Kowal staną się polem zmagań rowerzystów biorących udział w II Kujawskim Maratonie im. Kazimierza Wielkiego.

Organizatorzy zapowiadają moc wrażeń nie tylko w ramach kategorii dorosłych, ale także na dystansie rodzinnym, gdzie na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje. Sponsorem tytularnym imprezy i fundatorem nagród dla najlepszych kolarzy jest spółka ANWIL.

Podczas drugiej edycji maratonu kolarskiego organizowanego w Kowalu przez Włocławskie Towarzystwo Rowerowe pasjonaci dwóch kółek ścigać się będą na dystansie MEGA – 128 km oraz MINI – 64 km. W obu przypadkach są to trasy dłuższe, odpowiednio o 8 i 4 km, w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodatkowo do wesołej zabawy rowerowej przyłączą się tym razem również rodzicie z dziećmi. Organizatorzy stworzyli dla nich specjalny dystans rodzinny.

Najmłodsi przejadą wspólnie ze swoimi opiekunami ok. 12-kilometrowy odcinek wiodący drogami szutrowo-polnymi oraz ścieżkami leśnymi. Jego trasa obejmować będzie m.in. śluzę na rzece Rakutówka, a także Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych. W cichych zakamarkach natury uczestnicy posilą się, odpoczną i nabiorą sił na dalszą podróż. Po przekroczeniu mety każda rodzina otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom. Dzieci mogą natomiast liczyć na drobny upominek i słodki poczęstunek ufundowany przez włocławską spółkę z Grupy ORLEN.

Rejestracja zawodników rozpocznie się o godz. 8.00. Następnie kolarze złożą kwiaty przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego. Pierwsza grupa rowerzystów wystartuje ze stadionu miejskiego im. Kazimierza Górskiego w Kowalu o godz. 10.00.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)