„Cyfrowy Brześć”-bezpłatne zajęcia komputerowe.

Autor: Kinga Maślanka / 4 kwietnia 2019 / Brześć

„Cyfrowy Brześć”-bezpłatne zajęcia komputerowe.

Rozwój technologiczny przeniósł wiele form życia społecznego do przestrzeni cyfrowej. Kompetencje cyfrowe są konieczne do uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym, zawodowym. Bez nich coraz trudniej funkcjonować, czego skutkiem jest wykluczenie cyfrowe, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom w Brzeskiej Bibliotece Publicznej, odbywają się bezpłatne zajęcia komputerowe, realizowane w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Na realizację projektu pozyskano kwotę 56 000 zł. W ramach przekazanych środków zakupiono 10 dobrej jakości laptopów z funkcją tabletu. Nauka przy użyciu takich narzędzi, ułatwia późniejsze korzystanie z urządzeń mobilnychmówi Tomasz Chymkowski Burmistrz Brześcia Kujawskiego 

 

A, że na naukę nigdy nie jest za późno – do takich wniosków doszli uczestnicy pierwszych szkoleń komputerowych. Grupa chętnych zgłębiła wiedzę na temat „Kultury w sieci”. W trakcie zajęć dowiedzieli się, jak np. zamówić bilety na różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, gdzie można obejrzeć repertuar kin lub teatrów, zwiedzali wirtualnie muzea i wystawy. Poznali swoje prawa jako konsumenci Internetowi, a także kogo i co chroni prawo autorskie. Wykonując ćwiczenia zwiększyli swoje umiejętności wykorzystywania zasobów cyfrowych oraz jak bezpiecznie korzystać z serwisów społecznościowych.

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim serdecznie zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w  szkoleniach.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)