Burmistrz Brześcia reprezentantem Powiatu w Radzie Rozwoju Obszaru Gospodarczego.

Autor: Kinga Maślanka / 9 kwietnia 2019 / Brześć

Burmistrz Brześcia reprezentantem Powiatu w Radzie Rozwoju Obszaru Gospodarczego.

W czerwcu 2018 roku w życie weszła ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Na jej podstawie Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. jest zobligowana do powołania Rady Rozwoju Obszaru Gospodarczego, która pełnić będzie funkcje opiniodawczo – doradcze dla PSSE.

W jej skład wchodzić będą przedstawiciele przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz przedstawiciele rad dialogu społecznego.

 

Mamy zaszczyt poinformować , że Burmistrz Brześcia Kujawskiego – Tomasz Chymkowski został wytypowany jako reprezentant Powiatu do prac w Radzie Rozwoju Obszaru Gospodarczego. Brzeska Strefa Gospodarcza to obszar wpływający na rozwój nie tylko gminy Brześć Kujawski, ale całego regionumówi Katarzyna Pawłowska z Urzędu Miasta w Brześciu  Kujawskim 

 

Dynamicznie zmieniający się krajobraz terenów, nowe podmioty gospodarcze, przygotowane tereny są magnesem przyciągającym biznes, stają się szansą na wzmocnienie i zaktywizowanie gospodarki.

Kreatywność, zaangażowanie i inicjatywa w szeregu podejmowanych działań sprawiły, że Strefa stała się rozpoznawalną marką regionu. Zgodnie z założeniami, członkowie Rady powinni posiadać wiedzę oraz mieć wizję rozwoju gospodarczego regionu.

Katarzyna Pawłowska: Dotychczasowa aktywność, zaangażowanie oraz otwartość na współpracę poparta wiedzą i doświadczeniem sprawią, że obecność Burmistrza Brześcia Kujawskiego wśród członków Rady, przyniesie korzyści w zakresie  zwiększania atrakcyjności inwestycyjnej regionu.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)