Brzeska Strefa przyciąga inwestorów! Są już pomysły, aby w 2019 roku było ich więcej!

Autor: Kinga Maślanka / 29 grudnia 2018 / Brześć / Tylko TU

Brzeska Strefa przyciąga inwestorów! Są już pomysły, aby w 2019 roku było ich więcej!

Jaki był rok 2018 dla Brzeskiej Strefy Gospodarczej oraz jakie plany są na rok 2019, o tym rozmawiamy z Burmistrzem Brześcia Kujawskiego,Tomaszem Chymkowskim.

Blisko 120 ha sprzedanych gruntów, ponad 25 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi, 26 inwestorów, ponad 49 000 m2 powierzchni obiektów, które już zostały pobudowane lub są w trakcie realizacji , 4000 deklarowanych miejsc pracy – to wynik działań w Brzeskiej Strefie Gospodarczej.

Kinga Maślanka: Panie Burmistrzu, nie da się ukryć, że Gmina Brześć Kujawski od wielu lat pokazuje, że można wykorzystać znakomite położenie. Atrakcyjna lokalizacja to jednak chyba nie wszystko?

Burmistrz Tomasz Chymkowski: Lokalizacja to na pewno jeden z czynników, ale jest coś więcej. Mianowicie dobrze przygotowane tereny, pełna infrastruktura techniczna, profesjonalne i kompleksowe wsparcie procesów inwestycyjnych, indywidualne podejście do inwestora oraz ulgi podatkowe.Te wszystkie czynniki przyciągają biznes do nas.

Kinga Maślanka: Jak można zauważyć kolejni inwestorzy doceniają brzeskie tereny inwestycyjne i lokują projekty na tym terenie. Obok firm o profilu działalności magazynowo – logistycznej powstają również firmy produkcyjne.

Tomasz Chymkowski: Tak to prawda. W roku 2018 do grona podmiotów gospodarczych dołączyli między innymi firma LPP – znany na światowych rynkach producent odzieży, która już wkrótce rozpocznie prace przy budowie hali o powierzchni ponad 100 000 m2 oraz portugalski producent rowerów – firma RTE Sp. z o.o. Dla ostatniej z wymienionych firm wydano pierwszą w powiecie włocławskim decyzję o wsparciu inwestycji przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Zaangażowanie nowych podmiotów gospodarczych to dowód na to, że podejmowane działania przynoszą rezultaty. Brzeska Strefa staje się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą, wpływającą nie tylko na rozwój gminy i regionu, a także konkurencyjności i innowacyjności województwa.Wzmacnia się lokalna gospodarka, wzmacnia się pozycja miasta na gospodarczej mapie kraju. Nowi przedsiębiorcy, deklarowane miejsca pracy to klucz do sukcesu wzrostu gospodarczego.

Kinga Maślanka: Nie zwalniają tempa inwestorzy, nie zwalnia tempa samorząd. Jak wiadomo bardzo ważne jest to, aby przyciągnąć klienta, należy dobrze zareklamować swój produkt .W Brześciu wiecie jak to zrobić.

Tomasz Chymkowski: Podejmujemy szereg działań marketingowo- promocyjnych. Reklama na megaboardzie o powierzchni ponad 100 m2 na terenie portu lotniczego w Gdańsku, udział w największych w Europie targach nieruchomości Real Expo w Monachium, zapewne pozwalają na dotarcie do nowej grupy odbiorców.

Kinga Maślanka: Jakie plany co do Brzeskiej Strefy Gospodarczej ,ma burmistrz Tomasz Chymkowski na zbliżający się 2019 rok?

Tomasz Chymkowski: W nowy rok wkraczamy z nowymi projektami. Przed nami nowa odsłona kampanii promocyjno-reklamowej. Spoty reklamowe, które  pojawią się w ogólnopolskiej stacji telewizyjnej oraz na stronach internetowych. Jeżeli działania związane ze sprzedażą terenów inwestycyjnych odbywać się będą zgodnie z zakładanym harmonogramem , już z końcem pierwszego kwartału będziemy mogli poinformować o finalizacji kolejnych projektów.

 

Skomentuj ten wpis!Marek

2 lata temu

Inwestycje LPP oraz RTE to na pewno sukces regionu. To bardzo poważne firmy z dobrą renomą.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)