Brześć zaprasza na “Święto Żuru Kujawskiego 2019 z firmą Kalchem”.

Autor: Kinga Maślanka / 19 maja 2019 / Brześć

Brześć zaprasza na “Święto Żuru Kujawskiego 2019 z firmą Kalchem”.

“Święto Żuru Kujawskiego 2019 z firmą Kalchem” – 28 i 29 czerwca Brześć Kujawski zaprasza mieszkańców i gości na kolejną edycję jednej z największych kulinarnych imprez regionu – IX edycję Święta Żuru Kujawskiego.

Cykliczność wydarzenia, jego ranga i zasięg, obecność w kalendarzu imprez stałych, sprawia, że Święto stało się markowym wydarzeniem regionu.

Honorowe patronaty Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego podkreślają jej prestiż. Do Starego Brześcia zjeżdżają tłumy smakoszy żuru kujawskiego, a także melomani wielu nurtów muzycznych. Wychodząc naprzeciw wzrastającym oczekiwaniom mieszkańców organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby każde Święto Żuru było wyjątkowe i niezapomniane.

Tomasz Chymkowski Burmistrz Brześcia Kujawskiego: Staramy się dostarczyć naszej publiczności wrażeń na najwyższym poziomie. Coraz większa liczba zespołów konkursowych,  oryginalne przebrania uczestników, ciekawie przystrojone stoiska,  nietypowe przepisy, powszechnie znani członkowie  jury oraz zespoły muzyczne znane z ogólnopolskiej sceny muzycznej – to wszystko przesądza o popularności imprezy. Również i w tym roku na uczestników „Święta Żuru” czekać będą liczne atrakcje.

 

Zgodnie z tradycją, główny punkt harmonogramu imprezy to konkurs kulinarny, który skierowany jest do instytucji, organizacji, szkół, przedszkoli, kół gospodyń wiejskich oraz grup młodzieży i seniorów z regionu. Jak każdego roku, kulinarnym zmaganiom towarzyszyć będą stoiska twórców ludowych, konkursy, zabawy oraz występy artystyczne gwiazd ogólnopolskiej areny.

W tym roku, po raz pierwszy, zaprosimy naszych gości na pokaz maszyn rolniczych przygotowany przez sponsora głównego, firmę KALCHEM z Ciechocinka mówi Tomasz Chymkowski

W pierwszy dzień uroczystości nie lada gratka czekać będzie na amatorów muzyki rozrywkowej. Na brzeskiej scenie muzycznej wystąpią: Eratox, Top Girls  i Miły Pan.

W sobotę, 29 czerwca, tradycyjnie odbędzie się konkurs kulinarny, podczas którego około 20 ekip gotujących będzie przygotowywać żur kujawski.

Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie kultowy zespół Dżem, który w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia.

Koncert poprzedzą występy lokalnych zespołów: Incept the Pain, Qualia i Pąd Prąd. Organizatorzy nie zapominają również o młodszym pokoleniu – dla nich na scenie wystąpi polski raper i producent muzyczny – Zeus.

Organizatorami Święta Żuru są : Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, Brzeskie Centrum Kultury oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu.

Szczegóły dotyczące imprezy już wkrótce na plakatach oraz fanpage’u Urzędu Miejskiego w Brześciu Kujawskim.

K.M.

 

Skomentuj ten wpis!Z. K.

4 miesiące temu

Jakie tam Święto Żuru! Żur gotowany w małych kociołkach znika natychmiast. Natomiast piwsko leje się bez ograniczeń. To może być święto browaru. Napływający goście nawet za opłatą żurku nie zjedzą, bo go nie ma.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)