Biskup Mering: Chrystus nie obraża się na człowieka, który odwraca się od Niego.

Autor: Kinga Maślanka / 24 grudnia 2017 / Galerie / Tylko TU

Biskup Mering: Chrystus nie obraża się na człowieka, który odwraca się od Niego.

„Gdy weszli do domu, zobaczyli dziecko z jego Matką, Maryją.Upadli na kolana i oddali Mu hołd”.Świąteczna rozmowa z Biskupem Włocławskim.

Bóg zanurza się w czasie ,Bóg zanurza się w naszej codzienności ,odwiedziny Wielkiego Gościa zawsze budzą w nas satysfakcję, nadzieję. Jesteśmy dumni z tego, że Ktoś znaczący do nas przychodzi, do naszych domów, do naszych rodzin, do naszego codziennego zwykłego życia. To jest jedna rzecz, ale druga dla mnie jeszcze bardziej ważniejsza to jest nadzieja jaką narodziny Chrystusa podnoszą światmówi J.E.ks. bp Wiesław Mering

Kinga Maślanka: Księżę Biskupie co to znaczy nadzieja?

J.E.ks.bp Wiesław Mering: To znaczy, że ja nie muszę obawiać się mojej ograniczoności, mojej bylejakości ,mojej przeciętności ,a przecież tylko wtedy gdybyśmy kłamali, chcieli się przyznać do tego, to twierdzilibyśmy ,że w nas tego nie ma. Chrystus przychodzi ze swoją mocą,ze swoją boską władzą,żeby człowieka podnieść, żeby dać mu nadzieję, możliwości przezwyciężenia samego siebie.Żeby go wprowadzać jakby w wyższe pięto niż tylko rzeczy,tylko  przyjemności ,niż tylko zabawa ,niż tylko rozrywka.

Kinga Maślanka: Boże Narodzenie wyzwala w nas piękno, dobro .

J.E.ks.bp Wiesław Mering: Niestety,nie we wszystkich wyzwala- spójrzmy na Zachodnią Europę.Ja ciągle mam wrażenie,że ludzie w Zachodniej Europie właśnie  postawili rzeczy przed wartościami, przed tymi wartościami, których symbolem jest Chrystus.

Kinga Maślanka: Wartości chrześcijańskie  mają …

J.E.ks.bp Wiesław Mering: Swoją twarz,swoje rysy,swoją historię i swoje zanurzenie wśród ludzi.  Chrystus nie obraża się na człowieka , który odwraca się  od Niego. Boże Narodzenie jest dla tych, którzy chcą  przyjąć Mesjasza, wartości, które On przynosi- prawdę,sprawiedliwość,altruizm,którzy z wiarą chcą te wartości zaakceptować.

Kinga Maślanka: Księżę Biskupie są osoby, które nie chcą zaakceptować tych wartości .

J.E.ks.bp Wiesław Mering: Jeżeli ktoś nie chce, Pan Jezus nie przymusza nas pstryknięciem w ucho ,krzykiem, hałasem, inwektywami jak obserwujemy to w ziemskich relacjach tylko nieustannie proponuje: „Jeżeli chcesz- pójdź za mną , jeżeli chcesz przyjmij rękę, drogę, którą ci pokazuję , jeżeli chcesz możesz do mnie należeć, ale  ja tego nigdy nie zrobię  wbrew Twojej woli”.

Kinga Maślanka: „Oto błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia”.(Łk 1, 48)

J.E.ks.bp Wiesław Mering: Czegoś tak fascynującego historia człowieka nie zna , przyjście Jezusa na świat w Betlejem w tej maleńkiej miejscowości , o której niewiele osób wiedziało i słyszało to jest właśnie źródło nadziei, źródło radości ,to jest element, który nas podnosi dlatego jest tak bardzo potrzebny.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)