6. ANWIL Półmaraton Włocławek już w ten weekend.

Autor: Kinga Maślanka / 3 października 2019 / Sport

6. ANWIL Półmaraton Włocławek już w ten weekend.

Jedna z największych imprez biegowych na Kujawach i Pomorzu, której sponsorem tytularnym jest włocławska spółka z Grupy ORLEN, stanęła w tym roku pod znakiem okrągłej szóstki. 6. ANWIL Półmaraton Włocławek odbędzie się 6 października.

Wielkimi krokami zbliża się 6. ANWIL Półmaraton Włocławek, którego uczestnicy przebiegną w najbliższą niedzielę dystans dokładnie 21 097 metrów.

Dorośli (powyżej 16 roku życia) powalczą o medale 6. ANWIL Półmaratonu Włocławek w ramach 12 kategorii wiekowych, kategorii open – w obu przypadkach oddzielnie kobiety i mężczyźni oraz wspólnej klasyfikacji drużynowej. Najmłodsi fani biegania spróbują natomiast swoich sił w osobnych – zależnych od ich wieku – biegach Bąbli, Pszczółek, Skrzatów, Krasnali, Smerfów i Zuchów odbywających się pod wspólną nazwą ANWILKI NA START.

Wszystkich uczestników dopingować będą w tym roku gwiazdy sportu, wśród których znajdą się m.in. aktualny rekordzista Polski w biegu na 100 m, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Moskwie – Marian Woronin oraz specjalizująca się w biegach długodystansowych reprezentantka klubu Vectra Włocławek – Katarzyna Kowalska.

Do wspólnego biegania zapraszali podczas konferencji prasowej Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski, Członek Zarządu Anwil S.A. Jarosław Chmielewski i Prezes LKS Vectra.

Marek Wojtkowski: Bardzo się cieszę, że możemy zaprosić mieszkańców Włocławka do uczestnictwa i do kibicowania. Myślę, że w tym roku ta edycja Półmaratonu odbędzie się z mniejszymi komplikacjami dla kierowców, bo trasa została zmieniona. Tylko raz biegacze będą przebiegać przez drogę krajową Nr 1, ale przy okazji będą mogli zwiedzić też atrakcyjne części naszego miasta. Liczba uczestników jest podobna do tej z ubiegłego roku. Imprez biegowych w Polsce organizuje się coraz więcej i bardzo dobrze, wszystkim nam zależy na zdrowym społeczeństwie i propagowaniu zdrowego stylu życia, a bieganie temu jak najbardziej służy. Pragnę podziękować organizatorom klubowi Vectra i sponsorowi tytularnemu, który już od kilku edycji nas wspiera, dzięki temu Anwil Półmaraton posiada już określoną markę. 

Jarosław Chmielewski: Anwil to spółka o kluczowym znaczeniu dla regionu, dlatego angażujemy się w przedsięwzięcia, które mają za zadanie promować województwo kujawsko – pomorskie, stąd jesteśmy tytularnym partnerem tego Półmaratonu. Oczywiście zachęcam wszystkich do udziału. Myślę, że tak jak wspomniał pan prezydent, sport to zdrowie i wszyscy poprzez ten sport możemy się rozwijać. Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych biegaczach Anwilki na START  również pobiegną 6 października.

Marek Wódecki: Mamy prawie 400 zgłoszeń, bardzo z tego powodu się cieszymy i myślimy, że pobijemy rekord-limit Półmaratonu to 600 biegaczy. W tym roku trasa wiedzie troszeczkę innymi zakątkami. Bardzo z tego powodu się cieszymy, że już nie będziemy, aż tak bardzo mieszkańcom przeszkadzać. Biegacze wybiegną bramą główną stadionu OSiR i skierują się w stronę al. Królowej Jadwigi, następnie kierunek Park na Słodowie, ulica Wyszyńskiego, Fabryczna, Bulwary- aż do Zespołu Szkół Chemicznych. Następnie ulica Łęgska, Królewiecka, Chopina-gdzie będzie odgrodzony jeden pas, zminimalizuje to  problemy kierowców. Później Chmielna, Reymonta i dobiegniemy do bramy głównej. Z zawodnikami spotykamy się o godz. 10:45 i rozpoczynamy wspólną rozgrzewką z dziećmi.

K.M.

 

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)