50 tys. zł na doposażenie brzeskich szkół -Mikołajkowy prezent od firmy LPP.

Autor: Kinga Maślanka / 6 grudnia 2019 / Brześć

50 tys. zł na doposażenie brzeskich szkół -Mikołajkowy prezent od firmy LPP.

Już w przyszłym roku rozpocznie się realizacja jednej z największych inwestycji na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. W pierwszym półroczu 2020 roku, LPP wbije symboliczną łopatę pod budowę nowoczesnego centrum dystrybucyjnego.

Inwestor, który postanowił związać się z gminą Brześć Kujawski , w ramach partnerskiej współpracy włączył się w życie społeczne mieszkańców. Przykładem jest zaangażowanie polskiego producenta odzieży w inicjatywy sportowe i programy edukacyjne skierowane do najmłodszych.

Największym spośród dotychczas realizowanych projektów jest kurs bezpłatnych zajęć z języka angielskiego „Angielski z LPP”. Programem objęci są uczniowie z klas I – VI. Lekcje odbywają się raz w tygodniu, po godzinach szkolnych, w szkołach, do których na co dzień uczęszczają dzieci.

Burmistrz Tomasz Chymkowski: Cieszę się, że nawiązana współpraca i wspólnie podejmowane inicjatywy pozwalają na realizację działań na rzecz mieszkańców i odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej.

Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP: To dla nas wielka satysfakcja, że tak wielu uczniów zdecydowało się na udział w zajęciach z języka angielskiego – frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki współpracy z władzami Brześcia Kujawskiego zapewniliśmy najmłodszym mieszkańcom atrakcyjny program zajęć pod okiem profesjonalnej kadry nauczycieli ze szkoły językowej Oxford i w ten sposób wzbogaciliśmy ofertę edukacyjną gminy. Teraz, w pierwszych dniach grudnia, w brzeskich placówkach edukacyjnych pojawiły się nowoczesne tablice interaktywne. Chcemy, aby dzięki nim czas spędzony na nauce stał się dla uczniów jeszcze bardziej atrakcyjny

Wcielając się w rolę Świętego Mikołaja, LPP ufundowała dla każdej z placówek tablice interaktywne. Sprzęt, który uatrakcyjni lekcje realizowane w ramach kursu, jak i te codzienne, z początkiem grudnia trafił do sześciu placówek z terenu gminy.

Nowoczesne narzędzia wzbogaciły sale: w Szkole Podstawowej Nr 1, Zespole Szkół Nr 2, Szkole Podstawowej w Wieńcu, Szkole Podstawowej w Brzeziu, Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Kąkowej Woli oraz Przedszkolu Publicznym „Kraina Bajek. Skład każdego z zestawów stanowią: nowoczesna tablica, rzutnik krótkoogniskowy oraz głośniki aktywne.

Skomentuj ten wpis!



Ilona

1 rok temu

Super. Piękny prezent, na pewno bardzo potrzebny.

Mariusz

1 rok temu

Inwestycja LPP jest bardzo dobrą wiadomością dla całego regionu, choćby dlatego że pojawią się nowe miejsca pracy.

vanilia

1 rok temu

Mają gest, takie akcje powinny być nagłaśniane, może inne firmy również zdecydują się na taką pomoc.

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)