41-latka przyjechała na „gościnne” występy- próbowała dokonać kradzieży.

Autor: Kinga Maślanka / 17 grudnia 2018 / Wiadomości

41-latka przyjechała na „gościnne” występy- próbowała dokonać kradzieży.

Pracownik sklepu i ochrony wspólnie ujęli kobietę, która chwilę wcześniej próbowała ukraść dwie kurtki z sklepu. Przekazana policjantom mieszkanka powiatu sierpeckiego trafiła na komendę, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut usiłowania kradzieży. 41-latce za ten czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  

14 grudnia około godziny 18.00 włocławscy policjanci udali się do jednego z sklepów w centrum Włocławka, gdzie miała miejsce próba kradzieży sklepowej. Po przybyciu policjanci ustalili, że klientka swoim zachowaniem wzbudziła podejrzenia obsługi sklepu, co do swoich zamiarów zakupowych.

Kobieta zabrała dwie kurtki do przymierzalni i po wyjściu z niej widząc zainteresowanie pracownicy swoją osobą odłożyła towar opuszczając sklep. Pracownica sprawdziła, że kurtki mają zdjęte zabezpieczenia przed kradzieżą, które ujawniła w przymierzalni. Wspólnie z powiadomioną ochroną ujęli kobietę, którą przekazali wezwanym mundurowym. Po przewiezieniu do komendy okazała się nią 41-letnia mieszkanka powiatu sierpeckiego, przy której policjanci ujawnili narzędzia służące do zdjęcia zabezpieczeń.

Jeszcze tego samego dnia po zebraniu wszystkich materiałów w sprawie 41-latka usłyszała od śledczych zarzut usiłowania kradzieży dwóch kurtek.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)