380 uczestników, trzech lektorów, 27 grup słuchaczy- Angielski z LPP w Brześciu Kujawskim.

Autor: Kinga Maślanka / 8 stycznia 2020 / Brześć

380 uczestników, trzech lektorów, 27 grup słuchaczy- Angielski z LPP w Brześciu Kujawskim.

380 uczestników, trzech lektorów, 27 grup słuchaczy, zajęcia dopasowane do wieku najmłodszych – od blisko trzech miesięcy trwa projekt bezpłatnych zajęć z języka angielskiego -„Angielski z LPP”. Ponad 240 godzin kursu za nami.

Lekcje prowadzone są w czterech placówkach na terenie gminy. Kurs ma charakter fakultatywny, odbywa się bezpośrednio po godzinach szkolnych i potrwa niemalże przez cały rok szkolny. Rozkład godzin gwarantuje, że dzieci nie są przeciążone. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani lektorzy ze szkoły językowej Oxford School.

Zajęcia mają na celu rozszerzanie wiedzy i umiejętności uczniów, zachęcanie ich do dodatkowej pracy, rozbudzanie zainteresowań. Dzieci klas młodszych stawiają swoje pierwsze kroki w języku angielskim, starsze szlifują dodatkowy materiał, a uczniowie klas szóstych mogą już czasem poćwiczyć niektóre typy zadań na egzamin ósmoklasistymówi Joanna Wiewiórska ze szkoły językowej.

Cieszę się, że nawiązana współpraca i wspólnie podejmowane działania pozwalają na realizację działań na rzecz mieszkańców i odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej. Sama liczba dzieci pokazuje, z jak dużym zainteresowaniem spotkała się propozycja firmy LPP. Co ważne, po ponad dwóch miesiącach zajęć liczba uczestników nie ulega zmniejszeniu. Jestem przekonany, że oprócz kompetencji językowych, każdy z uczestników wyniesie pozytywną energię do dalszego pogłębiania wiedzymówi burmistrz Tomasz Chymkowski.

Kluczem do sukcesu tego kursu jest odpowiednia merytoryka, ale też atrakcyjność zajęć i opieka wykwalifikowanej kadry. Cieszymy się, że wraz z władzami Brześcia i nauczycielami z Oxford School mogliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną gminy i zachęcić dzieciaki do poszerzania swoich językowych horyzontów. Najbardziej cieszy nas fakt, że tak wiele z nich korzysta z naszej propozycji, a utrzymująca się frekwencja świadczy o tym, że zajęcia są strzałem w dziesiątkękomentuje Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP.

Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego są jednym z elementów partnerskiej współpracy realizowanej w programie „Brześć Kujawski w centrum uwagi”. Projekt „Wyprawka dla Pierwszaka”, współpraca z klubem sportowym GKS Łokietek oraz przy memoriale im. Czesława Wasilewskiego, „Angielski z LPP” – to działania, w które dotychczas włączała się firma.

Bez wątpienia „Angielski z LPP” jest największym z realizowanych projektów. Aby uatrakcyjnić zarówno kurs, jak i codzienne lekcje języka obcego, w pierwszych dniach grudnia w każdej ze szkół pojawiły się nowoczesne tablice interaktywne ufundowane przez LPP.

Tablica interaktywna, którą otrzymało Przedszkole nr 1 ,,Kraina Bajek“, z pewnością uatrakcyjnia prowadzone zajęcia językowe. Dzieci chętnie włączają się do wspólnych gier i zabaw prowadzonych przy użyciu wspomnianej pomocy dydaktycznej. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż tablica stała się integralną częścią zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym, które bardzo szybko przyswajają treści prezentowane przy użyciu nowoczesnych technologiimówi Ilona Jabłońska zastępca dyrektora PP nr 1, prowadząca zajęcia z j. angielskiego.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)