20 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi i kolejne będące w trakcie negocjacji – Brzeska Strefa lokomotywą regionu.

Autor: Kinga Maślanka / 15 marca 2019 / Brześć

20 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi i kolejne będące w trakcie negocjacji – Brzeska Strefa lokomotywą regionu.

Brzeska Strefa Gospodarcza staje się rozpoznawalną marką, gospodarczą lokomotywą, wpływającą nie tylko na rozwój gminy i regionu, a także konkurencyjności i innowacyjności województwa.

Wzmacnia się lokalna gospodarka, wzmacnia się pozycja miasta na gospodarczej mapie kraju. W celu wzmacniania marki strefy i budowania wizerunku miejsca z możliwościami, miejsca- które chce i potrafi się rozwijać- podejmowanych jest szereg działań.

Tomasz Chymkowski Burmistrz Brześcia Kuj: O skuteczności obranego kierunku mogą świadczyć nowe podmioty gospodarcze, które lokują działalność na terenie Brzeskiej Strefy Gospodarczej. 27 przedsiębiorców , 120 sprzedanych gruntów, 20 ha z podpisanymi umowami przedwstępnymi i kolejne będące w trakcie negocjacji – tak na ten moment kształtuje się sytuacja w obszarze Pikutkowo- Machnacz.

 

 

Część z inwestorów już prowadzi działalność na terenie Strefy, część kończy prace budowlane, a część jest w trakcie opracowania dokumentacji budowlanej.

Tomasz Chymkowski: Już w maju działalność na terenie BSG rozpocznie firma TOLMET Tomasz Siemiński. Obecna na rynku od ponad 12 lat firma zajmująca się małymi elementami metalowymi prowadzi prace wykończeniowe. Do grona przedsiębiorców sukcesywnie dołączają nowi inwestorzy.W ostatnim czasie transakcje sfinalizował inwestor z branży produkcyjnej, w końcowej fazie jest podpisanie ostatecznej umowy dla przedsiębiorców z branży budowlanej.

K.M.

Skomentuj ten wpis!© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)