15 tysięcy euro dla Brześcia Kujawskiego na instalację bezpłatnego WiFi. Podpisano umowę.

Autor: Kinga Maślanka / 21 stycznia 2019 / Brześć / Wiadomości

15 tysięcy euro dla Brześcia Kujawskiego na instalację bezpłatnego WiFi. Podpisano umowę.

Brześć Kujawski znalazł się w gronie 130 samorządów z Polski i 2800 z Europy, którym Komisja Europejska przyznała granty na instalację sieci WiFi. Na zakup sprzętu i uruchomienie bezprzewodowego Internetu w przestrzeni publicznej samorząd otrzyma 15 tysięcy euro.

Burmistrz Tomasz Chymkowski : W przeciągu najbliższych 18 miesięcy na terenie gminy Brześć Kujawski powstanie 10 zewnętrznych punktów hotspotów. Fundusze pochodzą z programu WiFi4EU, poprzez który Komisja Europejska promuje bezpłatny dostęp do szybkiej sieci w miejscach użyteczności publicznej takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea. Program jest realizowany w sposób geograficznie zrównoważony, tak aby z bezprzewodowego Internetu mogli korzystać mieszkańcy i turyści miast i wsi w całej Unii Europejskiej. 

Umowa na realizację zadania pomiędzy gminą Brześć Kujawski a Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci ( na mocy uprawnień przekazanych przez KE ) została podpisana w pierwszej połowie stycznia. Budżet programu na lata 2018 – 2020 wynosi 120 mln euro.

K.M.

Skomentuj ten wpis!Małgorzata

4 miesiące temu

Super sprawa. Kiedy sieć gazowa do centrum miasteczka aby można było wieczorami oddychać bez obawy zatrucia? Byłoby to również rozwiązanie ogrzewania szczególnie dla starszych mieszkańców. Nowy burmistrz to nowe szanse 😊

© 2017-19 TU Włocławek. (pobierz logotyp)